Islam Forum:::islam.forumm.biz:::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Forum:::islam.forumm.biz:::

Dinimiz - Peygamberimiz Kuran-ı Kerim - Dualar...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bizler Hem Kör Hemde Sağirmi Olduk Dersiniz?

YazarMesaj
ISLAM
Yönetici
Yönetici
ISLAM

Bizler Hem Kör Hemde Sağirmi Olduk Dersiniz? Empty
MesajKonu: Bizler Hem Kör Hemde Sağirmi Olduk Dersiniz?   Bizler Hem Kör Hemde Sağirmi Olduk Dersiniz? Icon_minitimePerş. Eyl. 27, 2007 12:51 pm

Kuran ı Türkçesinden yani anladığımız dilden okuyan bir insan gerçekten Kuran ı her okuyuşunda ona hayranlıktan öte bir aşk ile bağlanıyor. Okuma sayısı arttıkça her okuyuşunda bir şeyler daha öğreniyor insan, sanki yeni okumuş gibi. Rabbim ayetinde de belirttiği gibi ben dini sizler için kolaylaştırdım diyor.([color=blue]Hac Suresi 78 Allah uğrunda O'na yaraşır bir gayretle didinin. O sizi seçmiş ve dinde size hiçbir güçlük çıkarmamıştır…..) ( Nisa Suresi 28 Allah size hafiflik getirmek istiyor. Çünkü insan çok zayıf yaratılmıştır.) ( [color:371d=blue:371d]Kamer Suresi 17. Andolsun biz, Kuran’ı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur?) Bu ayetleri Rabbim herhalde boşuna yazmadı, ne diyor size hafiflik getirmek istiyorum diyor, çünkü sizler çok zayıf yaratıldınız diyor. Herhalde Rabbim yarattığını iyi bilir. Diğer ayette de yemin ederek Kuran ı öğüt almaları için kolaylaştırdığını söylüyor. Birde sesleniyor kullarına, öğüt alan yok mu dur diye. Bu iki ayette bile Rabbim sizden fazla bir şey değil Kuran da istediğim sizlere asla ağır gelmeyecek şeyleri istiyorum diyor.

Rabbim ne diyor sizler için Kuran ı kolaylaştırdım ki öğüt alasınız sizleri zora sokmaya gelmez çünkü sizler çok zayıf yaratılmışsınız demiyor mu?Yani sizlere Kuran yeter sizlerden isteğim Kuran emirlerine uymanızdır diyor. Diyor da Rabbimi dinleyen mi var. Dinimize ekledikleri bir sürü hurafeleri dinleştirme sonucu ne haldeyiz. Gelelim Rabbimin Kuran ile ilgili diğer sözlerine (Ayetlerine). [color=blue]Nisa Suresi 105. Kuşku yok ki, biz bu Kitap'ı sana, insanlar arasında Allah'ın sana gösterdiği ile hükmedesin diye hak olarak indirdik. Sakın hainlere yardakçı olma. Maide suresi 49 Sen de aralarında, Allah'ın indirdiğiyle hükmet. Onların keyiflerine uyma. Dikkat et de Allah'ın sana indirdiğinin bir kısmından seni uzaklaştırıp fitneye düşürmesinler. Maide Suresi 67. Ey resul! Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan onun verdiği peygamberlik görevini yerine getirmemiş olursun. Enam Suresi 19. Sor: "Tanıklık bakımından hangi şey daha büyüktür?" De ki: "Benimle sizin aranızda Allah tanıktır. Bu Kur'an bana vahyolundu ki, onunla sizi ve ulaştığı herkesi uyarayım. Enam Suresi 38. Yeryüzünde debelenen hiçbir canlı, iki kanadıyla uçan hiçbir kuş istisna olmamak üzere hepsi sizin gibi ümmetlerdir. Biz bu Kitap'ta, herhangi bir şeyi ne eksik bıraktık ne fazla yaptık. Onlar, sonunda Rableri önünde hasredilirler. Enam Suresi 50. Onlara şunu söyle: "Ben size Allah'ın hazineleri yanımdadır demiyorum. Gaybı da bilmem ben! Size ben bir meleğim de demiyorum. Yalnız bana vah yedilene uyarım ben! Enam Suresi 115. Rabbinin sözü hem doğruluk hem de adalet bakımından tamamlanmıştır. O'nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur. Enam Suresi 114. Allah size Kitap'ı ayrıntılı kılınmış bir halde indirmişken, Allah'ın dışında bir hakem mi arayayım? Araf Suresi 52 .Yemin olsun ki, biz onlara, ilme uygun biçimde, ayrıntılı kıldığımız bir Kitap getirdik. Araf Suresi 3. (Ey insanlar), Rabbinizden size indirilene uyun ve O'ndan başka velilere uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz! İsra Suresi 36. Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme! Çünkü kulak, göz ve gönlün hepsi bundan sorumlu tutulacaktır.Ankebut Suresi 51. Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır. Maide Suresi [color:371d=blue:371d]101. Ey iman sahipleri! Size açıklandığında canınızı sıkacak şeylerle ilgili soru sormayın. Kur'an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan vazgeçmiştir. Allah Gafûr'dur, Halîm'dir.
Zühruf Suresi 44 Gerçek şu: Bu Kur'an sana ve toplumuna elbette ki bir hatırlatıcı/bir düşündürücü/bir şeref/bir öğüttür. Bundan sorumlu tutulacaksınız.

Bizler Hem Kör Hemde Sağirmi Olduk Dersiniz?
1 sayfadaki 1 sayfası